Dijous, 6 octubre 2022
  • Dijous, 6 octubre 2022
La Bustia Ariadna i el Minotoaure LOLA Esparreguera

Diverses obres de teatre programades per aquest cap de setmana

Per 23 de setembre de 2022 a les 12:00 0 181 Visites

El Festival LOLA d’Esparreguera presenta ‘Ariadna i el Minotaure’ a La Passió

MARTORELL

Divendres

Donació de sang (16h a l’Espai Jove Punt Nord)

Dissabte

Torneig mini Vila de Martorell Memorial Jordi del Amo (9h al Pavelló Esportiu Municipal Can Cases)

Donació de sang (9.30h a l’Espai Jove Punt Nord)

Festa del tren: lliurament de la nova seu Amics del Ferrocarril (11h a l’aparcament estació Renfe)

Audicions batalla de galls (18h a l’Espai Jove Punt Nord)

Diumenge

1a Fira de Merceria i Costura Creativa de Martorell (10h a la Rambla de les Bòbiles)

Itinerari per La Vila (11h a la plaça de l’Església)

 

SANT ANDREU

Dissabte

Teatre familiar: ‘La llàntia meravellosa’ (17h al Teatre Núria Espert)

 

OLESA

Divendres

Teatre fòrum: ‘Jo no sóc racista, però…’ (19h a l’Auditori de la Casa de Cultura)

31a Mostra de pintors d’Olesa (19.30h a la Casa de Cultura)

‘L’amant’ de Harold Pinter (21h al Teatre de La Passió)

Dissabte

Tastet Estellés, poesia i tapes (18.30h a La Vermuteria)

Sardaball: Sardanes, sopar i festa revival (20h a la UEC Olesa)

‘L’amant’ de Harold Pinter (20h al Teatre de La Passió)

Diumenge

‘L’amant’ de Harold Pinter (18h al Teatre de La Passió)

38è Concurs de Teatre Vila d’Olesa: ‘La deessa de les pells’ (18h a la Sala UEC)

Projecció de la pel·lícula ‘El conte del Cranc Rei’ (18.30h a El Casal)

 

ESPARREGUERA

Divendres

Xerrada ‘El Gaudí que no ens han explicat’ (18h a la Biblioteca Municipal L’Ateneu)

6a Setmana de la Gent Gran: actuació del grup vocal Cante Diem (18h al Centre Dual)

6a Setmana de la Gent Gran: xerrada sobre alimentació saludable (20.30h al Centre Dual)

Dissabte

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

6a Setmana de la Gent Gran: paella popular (14h al Centre Dual)

6a Setmana de la Gent Gran: ball popular (17.30h al Centre Dual)

Strad: El Violinista Rebelde presenta Ícaro (20h al Teatre de La Passió)

Diumenge

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

6a Setmana de la Gent Gran: espectacle musical ‘Sempre amb tu’ i homenatge a totes les persones grans d’Esparreguera (18h al Teatre de La Passió)

Espectacle familiar ‘La rateta Martina i el ratolí Serafí’ (18h al Patronat Parroquial)

Festival LOLA 2022: ‘Ariadna i el minotaure’ (20h al Teatre de La Passió)

 

ABRERA

Divendres

Presentació dels llibres ‘Buit de març’, ‘Mare batec’ i ‘900 KM’ amb l’autora Rosa Arrazola (19h a la BIblioteca)

Setembre Musical: Caïm Riba presenta ‘Llunes de plutó’ (22h a la Sala Municipal)

Dissabte

Jornada de portes obertes a l’entitat Pas a Pas (18.30h a l’escola Francesc Platón i Sartí)

Recollida d’aliments de l’Associació de Veïns i Veïnes del barri de La Florida en col·laboració amb Càritas Abrera (d’11 a 13.30h a la plaça de les Escoles Velles)

 

SANT ESTEVE

Dissabte

Ball de nit a Vallserrat amb Manuel i María (22h al Casal Social de Vallserrat)

Diumenge

27a trobada de puntaires (10h a la Pista Coberta Francesc Castellet)

Bambolina 2022-2023: 5è cicle d’espectacles familiars (12h a El Casino)

 

COLLBATÓ

Divendres

L’hora del conte… Capgirem els contes clàssics (17h a la Biblioteca)

Diumenge

Improvització a l’Orgue Michael Reckling (19h a l’Església Sant Corneli)

 

CASTELLVÍ

Divendres

Inici al ioga (19.30h a la Sala del CCR)

Festes de Sant Miquel: 3a nit de tapes (20h a la pista del CCR)

Dissabte

Festes de Sant Miquel: sardanes amb la Cobla Contemporània (12.30h a la plaça)

Festes de Sant Miquel: nit jove (4h a la plaça)

Diumenge

Festes de Sant Miquel: joc del Soca (10.30h a la plaça)

Jugateca del Medi Ambient: cuques, bitxos i bestioles (11h al Centre Cívic de Can Sunyer i Valldaina)

Festes de Sant Miquel: 1a Fira Tastets de vi (11h a la plaça)

Festes de Sant Miquel: inauguració del mosaic de Castellvell (11.30h a la plaça)

Festes de Sant Miquel: 5a Diada castellera (12h a la plaça)

 

GELIDA

Divendres

Exposició ‘Viatjar pel món a través de les imatges’ amb Jordi Duran Pujolar (19h a l’Espai 1880: Antic Vestíbul de l’Ajuntament)

Dissabte

Concert del Trio Kalyna (19h al Saló d’Espectacles UCG)

Diumenge

‘Revolta de bruixes’ de Josep M. Benet i Jornet (17h a la Unió Casal Gelidenc)

Ball de tarda (19h a la pista jardí UCG)

 

MASQUEFA

Divendres

Projecció de fotografies: ‘La visual de 1000 castells’ d’Antoni Escudero (de 9 a 18h al vestíbul de la Biblioteca)

Xerrada ‘Masquefa amb visió europea’ d’Arnau Queralt (18.30h a la Biblioteca)

 

Fotografia: ‘Ariadna i el Minotaure’, aquest cap de setmana a Esparreguera [Festival LOLA]

Aquest lloc web utilitza cookies pròpies per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes. L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu equip, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web. configuració de cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies