Dilluns, 17 juny 2024
  • Dilluns, 17 juny 2024
La Bustia dibuix Eva Primavera mar 2023

El primer cap de setmana de primavera arriba amb moltes activitats

Per 24 de març de 2023 a les 12:00 0 548 Visites

Publiquem la darrera obra de la pintora i artista visual d’Olesa Eva Fernández

MARTORELL

Divendres

Dia Internacional de les Dones: ‘Monòlegs a la plaça’ de la Cia Nus Cooperativa (19h a la plaça de les Cultures)

Dissabte

Sisena etapa de La Volta Ciclista a Catalunya amb la presentació dels equips (11.30h al carrer de Josep Vilar) i la sortida (12.40h)

Cinexic: ‘El cargol i la balena’ (11.30h a la Biblioteca Francesc Pujols)

Diumenge

30a Marxa de la Primavera (10h al Pavelló Esportiu Municipal)

Vermut geganter i dinar popular. Marxa de la Primavera (12h a la plaça de l’Església)

Muscicoral (18h a El Progrés)

6è Concurs de Cant Josep Palet de Martorell. Final (18h a l’Auditori del Centre Cultural)

Setmana del Refugi Antiaeri. Teatre ‘Iaia’ (18h a la Nau#2 de Ca n’Oliveres)

 

SANT ANDREU

Dissabte

3r torneig de Hockey Mamis (de 15.30 a 21h a les Instal·lacions Esportives Municipals Can Salvi)

Titelles: ‘Els tres ossos’ (17.30h al Teatre Núria Espert)

 

OLESA

Divendres

Colors de la poesia: homenatge a Pep Molist (a partir de les 15h a la Biblioteca Santa Oliva)

Club de lectura: ‘Tota una vida per recordar’ amb Núria Pradas (18h a la Biblioteca Santa Oliva)

Existir és resistir: aproximació a la quotidianitat palestina amb la confrència a càrrec de Neixé Castellano (19h a la Comunitat Minera Olesana)

Dissabte

Visita al Teatre de la Passió (12h a la plaça de l’Oli)

Mostra Anual de Curtmetratges (21h a El Casal)

Diumenge

Ballada de sardanes (18.30h a la plaça de la Sardana)

Hamlet 1.0 (18.30h al Teatre de La Passió d’Olesa)

Magic Line – Caminada solidària per recaptar fons per a projectes socials de l’Hospital Sant Joan dee Déu

 

ESPARREGUERA

Divendres

Dansa’t (20h a la Sala Petita del Teatre de La Passió)

Inauguració de l’exposició de pintura d’Adela Herraiz (20h a la Sala d’Exposicions Municipal)

Dissabte

Itinerari ‘El camí de l’aigua’ (9.30h a l’Institut El Cairat)

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

Hora del conte ‘Les butxaques del mar’ (11h a la Biblioteca Municipal L’Ateneu)

20 anys de Beques Lola Lizaran: somnis de la terra (20h a l’auditori de l’escola El Puig)

Diumenge

La Passió d’Esparreguera 2023 – Format tradicional (de 10.30 a 17.45h a La Passió)

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

 

ABRERA

Divendres

Concert de rumba amb Sondemanteka (22h a la Sala Municipal d’Abrera)

Dissabte

Exposició Copa d’Europa al Castell de Voltrera (de 10 a 14h al Castell de Voltrera d’Abrera)

Portes obertes al Castell de Voltrera d’Abrera i al Balcó de Montserrat (d’11 a 18h al Castell de Voltrera)

Taller de Mindfundness en família a càrrec de Maite Deamo (de 10 a 13h a la Sala d’Actes de la Casa de Cultura)

Actes 8M: parada informativa de l’Associació l’Abrera contra la violència de gènere (de 10 a 13.30h al Mercat Municipal)

Teatre Musical amb el Casal de la Gent Gran d’Esparreguera (de 17 a 19.30h a la Sala Municipal d’Abrera)

Festa dels 80’s (21h al Casal Social)

Diumenge

Espectacle familiar ‘Les pirates de Terra endins’ a càrrec de la Companyia Sgratta (1) (11h a la Casa de Cultura d’Abrera)

 

SANT ESTEVE

Divendres

Presentació del llibre ‘El peso del Vacío’ de José Manuel Pagán (19h a la Biblioteca Joan Pomar i Solà)

Dissabte

Programació Sala Jove 2023: cinema i crispetes (18.30h a la Sala Jove)

Concert amb Bru Borni ‘Seguim Fent Camí’ (19.30h a El Casino)

Ball de nit a Vallserrat amb Duo Melody (22h al Casal Social Vallserrat)

Diumenge

Donació de sang (de 10 a 14h al Casal de la Gent Gran)

5è cicle d’espectacles familiars amb ‘Genèrics’ de la companyia La Pantomima (12h a El Casino)

Ball per a tothom amb Manuel Bueno (18h al Casal de la Gent Gran)

 

COLLBATÓ

Divendres

Club de lectura d’adults (18.30h a la Biblioteca Sibil·la Durfort)

 

CASTELLVÍ

Dissabte

Tallers en femení al bosc (10h a la plaça del Roure)

I Cicle de Concerts de butxaca (18h a l’Escola de Música i Dansa)

Diumenge

Sortida al teatre La Passió d’Olesa (9.30h al Centre Cívic de Can Sunyer i Valldaina o 10h a la plaça)

Conceert del ‘Trio Dos + U’ (18h a la Parròquia de Sant Miquel)

 

GELIDA

Divendres

Conferència ‘Història del jazz (2)’ (19h a l’Escola de Música)

Programació Escènica 2023: Sergi Carbonell (22.30h a El Casal)

Dissabte

Segona festa del voluntariat (de 10 a 13h a la plaça de la Vila)

Campanya de donació de sang (de 10 a 13h a la Sala de Plens Municipal)

Programació Escènica 2023: Animals de companyia (20h a El Casal – Saló d’Espectacles UCG)

Diumenge

Curs d’introducció a les curses d’orientació (9.30h al CC de l’Escorxador i espais naturals de Gelida)

5a Cursa d’Orientació de Gelida (9.30h al camp de futbol de Gelida)

Recollida de brossa al riu (10.30h a ls rodalies de l’Anoia)

Mostra de danses de l’Escola de Dansa de l’Esbart (11h a la plaça de la Vila)

Ruta Modernista de Gelida (12.30h a la plaça de l’Església)

 

MASQUEFA

Dissabte

Hotel Cochambre (23.30h a la Fàbrica Rogelio Rojo)

Diumenge

Masquefa ret homenatge a les parelles que celebren les seves noces d’or (14h a la Sala Polivalent de la Fàbrica Rogelio Rojo)

 

Il·lustració: Eva Fernández

Print Friendly, PDF & Email