Dijous, 20 juny 2019
  • Dijous, 20 juny 2019
La Bustia ajuntament Esparreguera

Esparreguera presenta 8 candidatures a les eleccions municipals

Per 25 d'Abril de 2019 a les 21:45 0 332 Visites

Aquests són tots els partits i els candidats que es presenten a Esparreguera, publicades al Butlletí Oficial de la Província de Barcelona (BOPB) aquest dimecres

 

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA- CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

  1. EDUARD RIVAS MATEO
  2. MARIA VALLEJO GONZÁLEZ
  3. ROGELI S. DE LA CRUZ BALDOVI (Independent)
  4. MARIA MAS BORRÀS
  5. DANIEL FARRIOLS PAULO
  6. SARA GÓMEZ DÍAZ (Independent)
  7. JUAN JURADO BRACERO (Independent)
  8. MARIA DEL CARMEN SAÉZ SERNA
  9. ANTONIO RAMÓN MOLAR GARCÍA (Independent)
  10. MONTSERRAT MARTÍN CRIADO (Independent)
  11. MIGUEL ÁNGEL BAJO ARCAS
  12. MERITXELL SABATÉ BLANCO (Independent)
  13. JOAN ROMEU CALVET
  14. DESIRÉE GÓMEZ COLL (Independent)
  15. PEDRO BERMUDO MARTÍN
  16. MARIA AGUSTINA (TINA) ESPAÑA GARCÍA
  17. JUAN FRANCISCO FERNÁNDEZ ÁLVAREZ
  18. PILAR HEREZA VILLANUEVA
  19. MANUEL ARJONA GALLARDO
  20. CARIDAD (CARI) CORTÉS LISO
  21. MARIA ASSUMPTA (MARIONA) MASFERRER FERRER

Suplents

  1. JOAN NUÑEZ GALOFRÉ
  2. CRISTINA MORALES MIRAS
  3. DANIEL GARROTE VALLEJO
  4. JOSEFA SEVILLANO VALERO
  5. JORDI BRULL ESCALANTE
  6. MARGARIDA MAS VARELA
  7. JESÚS CASTELLANO GRAFIADA
  8. ENRIQUETA SEVILLANO VALERO
  9. EDUARD ALLENDE FLORES
  10. ANTONIA SERRANO OLMEDO

 

CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR – ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUP – AMUNT)

  1. RAQUEL MONTOYA CAMPOS
  2. POL VALDEPERAS PRATS
  3. MONTSERRAT PEREZ PLA
  4. MIGUEL ANGEL GUIRAL FAURE
  5. NEUS MONTANER SANCHEZ
  6. JOSEP MARIA BALLARÍN CUADRA
  7. CRISTINA ORTUÑO ESCRIU
  8. MIQUEL ALTADILL ROVIRA
  9. MANUELA ALBA MENGUIANO
  10. GERARD MARTINEZ BARTOLOMÉ
  11. EULÀLIA SERRA PRATS
  12. LLUIS CHIVA AMATLLER
  13. ANNA ESPÍN MARTÍNEZ
  14. JOAN SÁNCHEZ COROMINAS
  15. MERCÈ CUESTA FERNANDEZ
  16. ORIOL MARTINEZ TREPAT
  17. LAIA MAS MIRAS
  18. JOAN TEJEDOR BALTASAR
  19. MERITXELL CAMPOS ALAMO
  20. LAURA MAS BORRÁS
  21. JOSEP SUBIRANAS JORBA

Suplents

  1. RAQUEL JORBA CUSCÓ
  2. JOAN RIUS BOU
  3. BERTA GRAU ROMERO
  4. FRANCISCO JAVIER CARRILLO MORALES
  5. SERGI BONO MORRAL
  6. MARIA JOSE DELGADO SOLIS
  7. DAVID MARTÍ MOYA
  8. HELENA BARRACHINA SUMELL
  9. GUILLEM LUNA GARCÍA
  10. DAVID PUENTE BONILLA

 

ESPARREGUERA EN COMÚ- EN COMÚ GUANYEM (EEC-ECG)

  1. JOSE MANUEL (EMMANUEL) ORTÍ LÓPEZ
  2. RAFAEL SORIANO DA SILVA
  3. GLÒRIA GONZÁLEZ MARTÍNEZ
  4. INOCENCIO RODRÍGUEZ PÉREZ
  5. NOEMÍ MARTÍNEZ PLEGUEZUELOS
  6. ANTONIO M. FERRE HERNÁNDEZ
  7. HAIFAA ABDESSAMAD DAOUA
  8. ANGEL VARA RUMAYOR
  9. MILENA CUEVAS CALIZ
  10. PATRICIA CUMPLIDO COLLADO
  11. MARC SOLA I BEL
  12. SUSANA BERMÚDEZ COLL
  13. CRISTÓBAL LOZANO RUBIA
  14. DIANA OSADCI
  15. JUAN CARLOS DE LA CRUZ SALGADO
  16. MARIA GÓMEZ GÓNGORA
  17. CARME PARDO IBARGUCHI
  18. LLUÍS BENET MORENO CAMPÓN
  19. AMADOR OLLER DURÁN
  20. OLÍMPIA SÁNCHEZ GARCÍA
  21. IÑAKI ANDRÉS GARRALAGA

 

JUNTS PER ESPARREGUERA (JUNTS)

  1. JORDI MESTRES I ROSÀS
  2. ASUNCIÓN (MARIA) JORBA MARRO
  3. QUIM CUSCÓ TORTAJADA (Independent)
  4. LUIS JAVIER CONDE RODRIGUEZ (Independent)
  5. SÒNIA BORREGA VILASECA (Independent)
  6. JULI MURILLO JOSÉ
  7. XAVIER CASTELLS MANYÀ (Independent)
  8. CRISTINA SERRA AGUSTÍ (Independent)
  9. ANNA BLASCO CLARAMUNT (Independent)
  10. FRANCESC ROPERO LATORRE
  11. ELVIRA OLLÉ PASTOR (Independent)
  12. JORDI POU I PANYELLA
  13. FRANCINA MELERO MELERO (Independent)
  14. XAVIER CEBALLOS CANALS
  15. ANGUS (SUSANA) SORIANO REINA (Independent)
  16. XAVIER LEON DÍAZ (Independent)
  17. RICARD FORN VILLAROYA
  18. DINA GUZMÁN RODRIGUEZ (Independent)
  19. MARIO GARCÍA SÁNCHEZ (Independent)
  20. MARIA ISABEL (MARIBEL) MASIP MIRABENT (Independent)
  21. ENRIC GILI BAS

 

CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)

  1. JOSEP MARIA GONZÁLEZ MURT
  2. FRANCISCO AGUILAR ALOT
  3. JORDI VILLEGAS AGUILAR
  4. ELENA MIQUEL CARVALHO
  5. AIDA FRÍAS PÀMIES
  6. CARLOS ACEÑA MARÍN
  7. TANIA MOLINA GONZÁLEZ
  8. JOSÉ ORÚS GARCÍA
  9. PATRICIA BAREA CASTILLO
  10. JOSÉ GONZÁLEZ GARCÍA
  11. ANTONIA ZAMBRANO BUSTO
  12. JUAN BUJALANCE JIMÉNEZ
  13. MARÍA CONSOLACIÓN GUTIÉRREZ VERA
  14. ROSARIO PORRA LARA
  15. JOSÉ CARREÑO CINTAS
  16. ALBERT RUIZ BERMEJO
  17. JUAN DE DIOS VILLEGAS HISPÁN
  18. MARTA AGUILAR ZAMBRANO
  19. ANTONIO FAJARDO CALLE
  20. ROSA MARIA MURT COMA
  21. MARÍA CRUZ GIL CARRILLO

 

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA – Acord Municipal (ERC – AM)

  1. ALFONS PUCHE i AMIGUES
  2. NABILA BELGHANOU I CHIRAT (Independent)
  3. JAUME ESCUDÉ I PASCUAL
  4. SARAI JANSANA I MARTIN (Independent)
  5. ALBERT CAMPILLO I BOIXET
  6. MERCÈ FOLQUÉ I SOLÉ
  7. XAVIER FAVÀ I AGUD
  8. PAULA BERENGUER I ROTELLAR
  9. ESTEVE AGUIRREGABIRIA I ARILLA
  10. ISABEL BARBER I CHUECA (Independent)
  11. CARLOS PRATS I MENDOZA (Independent)
  12. M. CARME DOMENECH I ABEYA
  13. ANTONI BERENGUER I MACIAS (Independent)
  14. SEIKALI OLIVERA I SARLA
  15. JOSEP MARIA SANGRÀ I FORN
  16. MARIA OBDULIA VILLAR I DONSION
  17. JORDI NAVARRO I PIQUÉ
  18. EULÀLIA GENÉ I OLIVA (Independent)
  19. FRANCESC XAVIER SÀNCHEZ I CLIMENT
  20. MONTSERRAT VILARDOSA I TOMÀS
  21. RAMON DELER I SERRET

Suplents

  1. ROSA MARIA GRACIA I TEJERO (Independent)
  2. MARCEL ESCUDÉ I PASCUAL
  3. SARAI JARQUE I BASCUÑANA (Independent)
  4. JORDI GUTIÉRREZ I FERNÀNDEZ

 

PARTIT POPULAR / PARTIDO POPULAR (PP)

  1. CARLOS GARCIA LLEVET
  2. RAMÓN VIDAL VEIGA
  3. AINHOA ANDRADES BERROCAL
  4. MARIA MERCEDES FONT MUNSO
  5. OSCAR MARTINEZ ARACIL
  6. ELIAS SERRATE CARPI
  7. DOLORES CORELLA SANCHEZ
  8. ENCARNACION HERMOSIN GARCIA
  9. FRANCISCO MARTINEZ MENDEZ
  10. RAQUEL MARQUEZ GONZALEZ
  11. JOSE ANTONIO GIMENEZ VALIENTE
  12. CATALINA GASPAR POLO
  13. JULIO GRACIA LAS HERAS
  14. JOAQUIN MARTINEZ RAYA
  15. ENCARNACIÓN MATELLAN ALONSO
  16. FELIPE HORTIGON CONEJERO
  17. SILVERIO LOPEZ VAZQUEZ
  18. ANTONIO CLAUDIO PINES PEREZ
  19. JOSEFINA MONTESINOS HERRERO
  20. MARIA LUISA VERGARA ZURITA
  21. FRANCISCO PIEDRA GARCIA

Suplents

  1. FRANCISCO BRAVO ADELL

 

AGRUPACIÓ D’ELECTORS ESPARREGUERA 2031 (E2031)

  1. MANEL ROCA QUERALT (Independent)
  2. JOANA MORA AZNAR (Independent)
  3. PABLO CHAMORRO LORENZO (Independent)
  4. MARIA VISA BOLADERAS (Independent)
  5. ANDRES LABELLA IGLESIAS (Independent)
  6. ANNA SARDA LIZARAN (Independent)
  7. ERNEST MONTIJANO SERRA (Independent)
  8. ANGELS MASSIP BONET (Independent)
  9. JOAN RODA ALCALDE (Independent)
  10. FELISA NOGUERO SANCHEZ (Independent)
  11. ANGEL JIMENEZ NUÑEZ (Independent)
  12. ANNA SOLER MONTORIOL (Independent)
  13. PERE DURA NOVELL (Independent)
  14. ANNA PRIETO ALARCON (Independent)
  15. ESTEVE VALLS CODINA (Independent)
  16. MARIA TERESA REYNES MONTORIOL (Independent)
  17. MANEL MIRO OLLER (Independent)
  18. MARIA TERESA MARTI FONT (Independent)
  19. ELISABET COROMINOLA MORA (Independent)
  20. FRANCISCA BENAVENT BENAVENT (Independent)
  21. ISABEL FERNANDEZ LALIGA (Independent)

Suplents

  1. NEUS ROCA FEIXAS (Independent)
  2. FRANCESC ALEMANY FERNANDEZ (Independent)
  3. FRANCESCA COROMINOLA MORA (Independent)

 

Nota: En aquesta informació, les llistes dels partits estan publicades per ordre de major a menor representació a l’Ajuntament, i després les formacions noves sense representació.

Etiquetes:

Aquesta web usa cookies per a que vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el seu consentiment per l'acceptació de les citades cookis i l'acceptació de la nostra política de cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies