Dissabte, 20 abril 2024
  • Dissabte, 20 abril 2024
La Bustia Marxa Primavera

La Marxa de la Primavera de Martorell, Les Passions i les primeres activitats de Setmana Santa, aquest cap de setmana

Per 22 de març de 2024 a les 12:00 0 330 Visites

També s’han programat hores del conte, visites, balls i tallers

MARTORELL

Divendres

Partides simultànies d’escacs (17h a l’Espai Jove Punt Nord)

Dia Mundial de l’Aigua 2024: sessió familiar a la Biblioteca (17.30h a la Biblioteca Francesc Pujols)

Hora del conte: ‘El Senyor Riu’ (17.30h a la Biblioteca Francesc Pujols)

120 anys de poesia: Tot recordant Francesc Pujols (19h a la Torre de les Hores)

Cicle Gaudí. ‘El mestre que va prometre el mar’ (20h a la Casa de Cultura de La Vila)

Dissabte

Cinexic: ‘Supercuc’ (11.30h a la Biblioteca Francesc Pujols)

120 anys de poesia: Tot recordant Francesc Pujols (19h a la Torre de les Hores)

Diumenge

31a Marxa de la Primavera (10h al Pavelló Esportiu Municipal)

Vermut geganter. Dinar Popular. Marxa de la Primavera (14.20h a la plaça de l’Església)

 

SANT ANDREU

Dissabte

Jornada educativa del Dia Mundial de l’Aigua (11h als Jardins Mercè Rodoreda)

UNIVERS – Companyia Engruna Teatre (16h al Teatre Núria Espert)

UNIVERS – Companyia Engruna Teatre (17.30h al Teatre Núria Espert)

XXXVIII edició del Cicle Musicoral (19h a El Casino)

Dissabte

Diada VIè aniversari (16.30h a la plaça Federico García Lorca)

Diumenge

Jugatecambiental: ‘A vista d’ocell’ (11.30h al Parc de la Solana)

 

OLESA

Divendres

Club de lectura: ‘Metal·lúrgia’ (19h a l’Auditori de la Casa de Cultura)

L’objecte del mes: Misteris i Passió (19h al Centre Cultural Cal Puigjaner)

Xerrada: ‘La preparació mental en l’alt rendiment’ amb Toni Martínez (19h a la Comunitat Minera Olesana)

Dissabte

Jocs de miniatures 2a Guerra Mundial (de 10 a 20h a Cal Rapissa)

Sortida: Impacte de la sequera i el canvi climàtic (de 10 a 13.30h a la plaça Fèlix Figueras i Aragay)

Representació de La Passió (18h al Teatre de La Passió)

Acte: Coneix el Ramadà (18h a L’Escorxador)

Diumenge

Jocs de miniatures 2a Guerra Mundial (de 10 a 20h a Cal Rapissa)

Setmana Santa: concert de Diumenge de Rams (19h a la Parròquia Santa Maria)

 

ESPARREGUERA

Divendres

Taller per a joves: Decoració d’ungles (18h a la Biblioteca Municipal L’Ateneu)

Dissabte

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

Cinexic: ‘Supercuc’ (11.30h a Can Pasqual)

Conferència: ‘Les dones i la indústria. El cas de la Colònia Sedó d’Esparreguera’ (11h a la Colònia Sedó)

Diumenge

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

La Passió d’Esparreguera – Format tradicional (10.30h al Teatre de La Passió)

 

ABRERA

Dissabte

Portes obertes al Castell de Voltrera d’Abrera i al Balcó de Montserrat (d’11 a 18h al Castell de Voltrera)

Diumenge

Ball del Casal de la Gent Gran d’Abrera (18h al Casal de la Gent Gran)

XXVI Concurs de Teatre d’Abrera: ‘El malalt imaginari’ a càrrec del Grup Inestable Caretana de Teatre de Puigcerdà (18h a la Sala Municipal)

 

SANT ESTEVE

Divendres

Presentació del llibre ‘Rosa del desierto’ (18h a la Biblioteca Joan Pomar i Solà)

Processó de la Dolorosa (20h Missa, 21h Processó a la plaça del Doctor Tarrés)

Dissabte

Ball de nit amb Txic to Txic Duo (22h al Casal Social Vallserrat)

Diumenge

Benedicció de Rams (11.45h a la plaça del Doctor Tarrés)

Ball per a tothom (18h al Casal de la Gent Gran)

 

COLLBATÓ

Divendres

Tarda de foto: Maria Espeus (18.30h al Casal de Cultura)

Club de lectura adults (18.30h a la Sala d’Actes)

Diumenge

Campanya de donació de sang (10h al Casal de Cultura)

Campinat de Catalunya escolar i universitari (14h)

 

CASTELLVÍ

Diumenge

Assaig de Caramelles (17.30h al Casal de la Gent Gran)

 

GELIDA

Dissabte

‘Terra Baixa’ (19h a la Unió Casal Gelidenc)

Diumenge

Teatre musical: ‘Nit de bledes’ (18h al Saló d’Espectacles UCG)

 

MASQUEFA

Dissabte

Activitats de L’Alzinar:

Taller de crema catalana amb el Xef Cristian (10 a 11h al Bar Casal l’Alzinar)

Lliga de padel Padelcat categoria 4a femení l’Alzinar vs 4a fem (11 a 12.30h a Can Bonastre a les pistes de pàdel de l’Alzinar)

Americana de pàdel mixte, nivell bronze alt (12.30 a 14.30h a les pistes de pàdel de l’Alzinar)

Dinar (14.30h a les pistes de pàdel de l’Alzinar en col·laboració amb Pollos Yoli)

I Concurs de puzzles infantil (16 a 17.30h a la Sala de l’Aglà)

Lliurament de trofeus guanyadors I concurs de puzzles infantil (17.30h)

Xocolatada amb xurros pels participants (17.30 a 18h)

I Concurs de puzzles per equips (18 a 20h a la Sala de l’Aglà)

Lliurament de trofeus guanyadors I concurs de puzzles per equips (20h)

Recepció de cremes catalanes i entrega d’obsequis personalitzats (17.30h a la Plaça)

XXII Mostra i degustació de crema catalana (18h a la plaça de l’estació)

Fotografia: La Marxa de la Primavera de Martorell en un any anterior [Aj]

Print Friendly, PDF & Email
Etiquetes:

Aquest lloc web utilitza cookies pròpies per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes. L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu equip, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web. configuració de cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies