Diumenge, 21 abril 2024
  • Diumenge, 21 abril 2024
La Bustia homenatge Esbart Olesa

Dansa, música, xerrades, el FestaVal d’Esparreguera i l’estrena de La Passió d’Olesa, aquest cap de setmana

Per 15 de març de 2024 a les 12:00 0 279 Visites

També La Passió d’Esparreguera amb la segona funció i el Casal d’Olesa acull un homenatge a l’Esbart Olesà

MARTORELL

Divendres

Dia Internacional de les Dones. Taller de dansa Shakti (17.30h al Complex Educatiu)

Setmana del Refugi Antiaeri. Xerrades ‘Refugis antiaeris: la defensa passiva durant la Guerra Civil’ i visites guiades al refugi antiaeri (18h a la plaça de la Vila)

VOC Festival Òmnium de curtmetratges (20h a la Casa de Cultura La Vila)

Dissabte

‘Juga a l’Escola’. Els Convents (10.30h)

Hora del conte: ‘El cactus’, amb Robert Garcia, il·lustrador martorellenc, Noemí Fernández i Sara Gómez (11.30h a la Biblioteca Francesc Pujols)

Dies GAMING: FC24, Clash Royale i LOL (17.30h a l’Espai Jove Punt Nord)

 

SANT ANDREU

Divendres

8M: Performance: ‘Donar veu… a les cures’ (11h a l’esplanada del mercadillo)

Festival Zero: ‘Lady Panda’ (20h al Teatre Núria Espert’)

Dissabte

Festival Zero: ‘Solo’ (18h al Teatre Núria Espert)

Festival Zero: ‘La festa’ (20h al Teatre Núria Espert)

Diumenge

Jugatecambiental: El Twister de l’aigua (11.30h al Parc de la Solana)

 

OLESA

Divendres

Dansa: Masterclass K-Pop (18h al Mou-T)

8M: xerrada ‘Reflexions en primera persona del femení’ (18h a Els Salistes)

Dissabte

Festa infantil de Pasqua (11h al Parc de Les Planes)

Presentació de Setmana Santa (19h al Centre Cultural Cal Puigjaner)

Monòleg: ‘El silenci de la fera’ (19h a l’Auditori de la Casa de Cultura)

Diumenge

Representació de La Passió (11h al Teatre de La Passió)

‘Gaudir de la menopausa’ (11.30h a l’Aula d’educació sanitària)

Homenatge a l’Esbart Olesà (18.30h al Teatre El Casal)

 

ESPARREGUERA

Divendres

Tastet de musicals (18.30h a la sala petita del Teatre de La Passió)

Concert amb l’Orquestra i la Big Band (20h a l’Escola Municipal de Les Arts)

Xerrada: ‘Violències masclistes i construcció mediàtica’ (19h al Casal Popular Les Canyes)

Dissabte

8M: Curs de promotores i promotors comunitaris per a la prevenció de la violència de gènere (10h a Can Pasqual)

4a FestaVal (10h a l’aparcament del Teatre de La Passió)

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al museu de la Colònia Sedó)

Hora del conte: ‘Aquest drac és un catacrac’ (11h a la Biblioteca Municipal L’Ateneu)

8M: peça teatral ‘Elles’ (12h a Can Pasqual)

Xerrada: ‘Els grafitis al castell de Montjuïc’ (17h a Can Pasqual)

Diumenge

La Passió – format tradicional (10.30h al Teatre de La Passió)

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al museu de la Colònia Sedó)

 

ABRERA

Divendres

Coffee Party. Degustació de productes (17h al Local Encuentro)

 

Dissabte

Portes obertes i visita guiada al Castell de Voltrera d’Abrera i al Balcó de Montserrat (11.30h al Castell de Voltrera)

Taller de teatre amb Neus Sanz: ‘Laboratori emocional i històries de teatre’ (12h al Local Encuentro)

Celebració del Dia d’Andalusia (18h al Casal Social de Can Vilalba)

 

Diumenge

Cicle Originals: concert de Mateu Peramiquel (12.30h al Local Encuentro)

Ball del Casal de la Gent Gran (18h al Casal de la Gent Gran)

 

SANT ESTEVE

Dissabte

Xerrada: ‘Introducción a la disciplina positiva’ (11h a la Biblioteca Joan Pomar i Solà)

Diumenge

Jornades de la dona: matí entre arbres (10.30h a la plaça Xic Mateu)

Ball per a tothom amb equip musical (18h al Casal de la Gent Gran)

 

COLLBATÓ

Divendres

Presentació del llibre ‘La mare que t’ha parit’ (18.30h a la Sala d’Actes)

Dissabte

II Mercat de segona mà (11h a Can Dalmases)

 

CASTELLVÍ

Divendres

Taller de dansa femenina a càrrec de l’entitat Escola de l’ànima (17h al Centre Social)

Dissabte

Taller i meditació amb mineral (10h)

Diumenge

Assaig de caramelles (17.30h al Casal de la Gent Gran)

 

GELIDA

Divendres

Cicle Gaudí: ‘El mestre que va prometre el mar’ (19h a la Sala d’Actes del Centre Cultural)

Exposició: ‘Animalarium’ (19h a l’Espai 1880: Antic Vestíbul de la Casa de la Vila)

Dissabte

Caminada diürna a Montserrat (6.50h a la plaça de la Vila)

Programació escènica: ‘La matança del porc’ (19h al Saló d’Espectacles UCG)

 

MASQUEFA

Diumenge

Rufaca Folk Jazz Orquestra (18h a la Sala Polivalent de la Fàbrica Rogelio Rojo)

 

Fotografia: Homenatge a l’Esbart Olesà [Aj]

Print Friendly, PDF & Email
Etiquetes:

Aquest lloc web utilitza cookies pròpies per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes. L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu equip, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web. configuració de cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies