Dijous, 7 juliol 2022
  • Dijous, 7 juliol 2022
La Bustia Colla Bram de Foc Abrera (3)

Exposicions, fires i festes, aquest cap de setmana

Per 17 de juny de 2022 a les 12:00 0 239 Visites

Abrera inaugura l’exposició 40+1 de la Colla de Diables Bram de Foc i Edicions Paper d’Estrassa la de ‘Pere Francesch i Subirana: una vida darrera els escenaris’

MARTORELL

Divendres

Festa de la Música: Cesck Freixas, Escenari Secret i Pianobar (18.15h a la plaça de les Cultures)

Cicle Gaudí: ‘El ventre del mar’, d’Agustí Villaronga (19h a l’Auditori Joan Cererols)

Jam session de l’Escola Municipal de Música (19.30h als Jardins d’El Progrés)

Dissabte

3×3 solidari del CB La Mercè (9h a l’Escola La Mercè)

Festa de la Música: Gabriel Kazz, Sonora, Lildami i DJ Like (10h a la plaça de les Cultures)

Ou com balla al brollador (10h a L’Enrajolada Casa-Museu Santacana)

Festival Fem Dansa Carme Vea (19h a la Nau #2 de Ca n’Oliveres)

Diumenge

Ou com balla al brollador (10h a L’Enrajolada Casa-Museu Santacana)

Art Party (11h a Ca l’Oller)

Festa de la Música: Pep López, Coral Ars Nova i El Musical 80’s i 90’s

Festes del Pont del Diable. Pregó, concert i refrigeri (14.30h a la capella de Sant Joan)

 

SANT ANDREU

Divendres

Hora del conte per a nadons (18h a la Biblioteca Aigüestoses)

 

OLESA

Divendres

Inauguració de l’exposició ‘Pere Francesch i Subirana: una vida darrera els escenaris’ (19h a l’Auditori de la Casa de Cultura)

Dissabte

4a Fira Glops de Vi i Música (tot el dia a la plaça Nova)

Vols conèixer el verd urbà de les places i carrers d’Olesa? (9.30h a la plaça Fèliz Figueras i Aragay)

15a edició de la Cursa del Foc (de 18.30 a 20h a la plaça Catalunya)

Diumenge

15a edició de la Cursa del Foc (8.45h a la plaça Catalunya)

Fira d’estiu d’Olesa (de 10 a 14h a la plaça de les Fonts i carrer dels Arbres)

Mostra Musical de l’Escola Municipal de Música (12h a l’Escorxador i plaça Nova)

Teatre ‘La cantant calva’ (18h a El Casal)

Conversa amb Joan-Pere Viladecans (19h al Teatre de La Passió d’Olesa)

 

ESPARREGUERA

Divendres

Taula rodona ‘L’aparició dels espais de l’Esparreguera actual’ (18.30h a Can Pasqual)

Dissabte

Porta a Porta: Festival de Microteatre del carrer de l’Hospital d’Esparreguera (20h al carrer L’Hospital)

Caminada nocturna a Santa Maria del Puig. Memorial Joan Subiranas (22h davant de la Residència Municipal de Can Comelles)

Diumenge

Porta a Porta: Festival de Microteatre del carrer de l’Hospital d’Esparreguera (19h al carrer L’Hospital)

 

ABRERA

Divendres

Inauguració de l’exposició 40+1 de la Colla de Diables Bram de Foc (19h a la Casa de Cultura)

Projecció de la pel·lícula Everest 82 (20.30h al Centre Polivalent del Rebato)

Dissabte

Cloenda de la temporada de l’Abrera Club Esportiu (9.30h al Pavelló Municipal d’Abrera)

Visita de l’autor local David Galiano Ecay i presentació del seu llibre ‘Escapando del destino’ (d’11 a 12.30h a la Biblioteca Josep Roca i Bros)

Visita de l’autor local David Galiano Ecay i presentació del seu llibre ‘Escapando del destino’ (18h a la Bibliopiscina. Piscina Municipal d’Estiu d’Abrera)

Sortida nocturna per Montserrat (20.30h al Centre Aquàtic d’Abrera o a les 21h al Coll de Guirló)

Diumenge

Concert de Festa Major a càrrec de la Coral Contrapunt i Amb Cor de Gòspel d’Abrera (19h a l’Auditori del Centre Polivalent d’Abrera)

Espectacle teatral ‘La Motxilla de l’Ada’ (17h a la Sala Municipal d’Abrera)

 

SANT ESTEVE

Divendres

Acte de comiat als alumnes de 4rt d’ESO (19h a l’Institut Montserrat Colomer)

Dissabte

Sortida a la platja de la Sala Jove (9h al davant del Casino)

Exhibició del Club de Judo Sant Esteve (18h al Pavelló Poliesportiu Municipal)

Cerimònia de grau i entrenament del Club de Judo Sant Esteve (18.30h al Pavelló Poliesportiu Municipal)

Concert ‘Los Elásticos’ (20h a El Casino)

Festival Sesdansa (22h a la Pista Coberta Francesc Castellet)

Diumenge

Concert de final de curs de l’Aula de Música (9h al Casal de la Gent Gran)

Projecció d’una pel·lícula a determinar (18h a la Sala Jove)

Ball per a tothom amb Duo Melody (18h al Casal de la Gent Gran)

Copa Penya Blaugrana entre el Sant Esteve i el Gelida (19h al Pavelló Poliesportiu Municipal)

 

COLLBATÓ

Diumenge

Cant Coral: Cor Salnitre (19h a l’Església de Sant Corneli)

 

CASTELLVÍ

Diumenge

Jugateca del Medi Ambient: samarretes bestials (11h al Centre Cívic Can Sunyer i Valldaina)

 

GELIDA

Divendres

Taller Refresca’t saludablement (16h al Casal de la Gent Gran)

Cicle Gaudí: el Ventre del mar (19h a la Sala d’Actes del Centre Cultural)

Dissabte

Sopar-Ball d’Inauguració (21h a la Pista Jardí UCG)

Diumenge

Ball de tarda amb Duet Ària (19h a la Pista Jardí UCG)

 

MASQUEFA

Dissabte

Xerrada sobre ‘Relacions laborals sostenibles: un nou marc laboral’ a càrrec d’Emma Gumbert, vicepresidenta de la PIMEC (18.30h)

Fotrografia de portada: Celebració dels 40 (+1) Anys de Foc de la Colla de Diables Bram de Foc d’Abrera [Aj]

Aquest lloc web utilitza cookies pròpies per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes. L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu equip, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web. configuració de cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies