Dijous, 30 maig 2024
  • Dijous, 30 maig 2024
La Bustia Ajuntament Gelida

Gelida presenta 6 candidatures a les eleccions municipals

Per 26 d'abril de 2023 a les 22:00 0 880 Visites

Aquests són tots els partits i els candidats que es presenten a Gelida, publicades al Butlletí Oficial de la Província de Barcelona (BOPB) aquest dimecres

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA – GELIDA – CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-GELIDA-CP)

  1. LLUÍS VALLS COMAS (PSC-GELIDA-CP)
  2. MARÍA RIGAU NAVARRO (PSC-GELIDA-CP)
  3. MARC MONLEÓN CARNEROS (PSC-GELIDA-CP)
  4. MARC RODRÍGUEZ SEIJAS (PSC-GELIDA-CP)
  5. MIREIA ALASÀ COSTA (PSC-GELIDA-CP)
  6. JOSÉ LUÍS MAZA PORCEL (PSC-GELIDA-CP)
  7. SERGIO SARMIENTO GARCÍA (PSC-GELIDA-CP)
  8. MARI LUZ LÓPEZ JARIOD (PSC-GELIDA-CP)
  9. MARÍA TERESA GARCÍA CARAFÍ (PSC-GELIDA-CP)
  10. EVA CASAS GONZÁLEZ (PSC-GELIDA-CP)
  11. CARLES ARRANZ BARQUET (PSC-GELIDA-CP)
  12. ÒSCAR COCA MORATA (PSC-GELIDA-CP)
  13. LUCÍA GARCÍA MERCHÁN (PSC-GELIDA-CP)

Suplents

  1. JOSÉ ANTONIO OLIVA MEDINA (PSC-GELIDA-CP)
  2. GLORIA CORONADO CALDERÓN (PSC-GELIDA-CP)
  3. ANDREU URBANO ARRABAL (PSC-GELIDA-CP)
  4. MERCE TORRENTS LLOPART (PSC-GELIDA-CP)
  5. JUAN CALERO MIRÓ (PSC-GELIDA-CP)
  6. SANDRA RAPOSO GARCÍA (PSC-GELIDA-CP)
  7. JESÚS GÓMEZ MORÓN (PSC-GELIDA-CP)
  8. JUAN MANUEL MARTÍNEZ MARTÍNEZ (PSC-GELIDA-CP)
  9. ALBERT MORERA NAVARRO (PSC-GELIDA-CP)
  10. ROSA MARÍA PARERA CARTRÓ (PSC-GELIDA-CP)

 

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA – ACORD MUNICIPAL (ERC – AM)

  1. LLUÏSA LLOP FERNÀNDEZ
  2. MARGARIDA BERTRAN MORELL
  3. MATILDE PINTO LUCAS
  4. ADRIÀ OLIVER ALMIRALL
  5. ALBERT SANCHO FOBT
  6. MARIA ISABEL JAQUET NOLLA
  7. RAMON COMA MEDALL
  8. ELISABET BARRUFET VILLALON
  9. PAU TAVIRA RAPOSO
  10. APOLONIA FERRAGUT TRUYOLS
  11. PAU JAUME XURIGUERA SOLA
  12. RITA BEATRIZ ARGAÑARÁS ALVAREZ
  13. JORDI ROSELL CUSÓ

Suplents

  1. ANNA-BLANCA MITITIERI PEIRO
  2. GUILLEM ESCODA I MUÑOZ
  3. SABINA CATALINAS HEREDIA
  4. AGUSTIN RIVERO DE LA CRUZ
  5. CRISTINA GUILLAUMET MARTINEZ
  6. PERE JOSEP PALACIOS PEÑA
  7. NURIA MAS VILAPLANA
  8. ANTONI FERRAN MELICH
  9. ROSER CUADROS MARGARIT
  10. SANTIAGO GRACIAN SITJA

 

GELIDA PER LA REPÚBLICA – FEM POBLE – FEDERACIÓ D’INDEPENDENTS DE CATALUNYA (GxR– FP – FIC)

  1. MONTSERRAT ROVIRA CASADEVALL (Independent)
  2. LAURA MANZANO CLANCHET (Independent)
  3. GUILLERMO DURAN AMENGUAL (Independent)
  4. SILVIA ARMENGOL SANCHEZ (Independent)
  5. JOAN NEBOT FORTUNY (Independent)
  6. SANDRA GONZALEZ NAVARRO (Independent)
  7. LLUIS MORERA ARRUFAT (Independent)
  8. POL SUÑÉ DÁVILA (Independent)
  9. MARIA MERCEDES PASCUAL ALBI (Independent)
  10. JUAN PEREZ CASAMITJANA (Independent)
  11. ADRIÀ CARTRÓ CARBONELL (Independent)
  12. ISABEL GRACIELA JECKE PUCHADES (Independent)
  13. JAN ESPINACH ROTA (Independent)

Suplents

  1. NÚRIA COMA TERRADES (Independent)
  2. SÍLVIA MAÑÉ VALLÈS (Independent)
  3. MANUEL PEREZ ESTRUGA (Independent)

 

CUP GELIDA – ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUP-AMUNT)

  1. QUIM NAVALES MORERA (CUP-AMUNT)
  2. JAUME PALOU JULIBERT (CUP-AMUNT)
  3. JOAN (EINA) BAGES COMA (CUP-AMUNT)
  4. IRENA PALOU JULIBERT (CUP-AMUNT)
  5. ELIONOR CORNUDELLA VILANOVA (CUP-AMUNT)
  6. TONI ADROVER RAMIA (CUP-AMUNT)
  7. DANIEL SUBIRANA MIQUEL (CUP-AMUNT)
  8. NÚRIA PÉREZ ÁLVAREZ (CUP-AMUNT)
  9. GLÒRIA RUBIO CASAS (CUP-AMUNT)
  10. PEP PUIG SANCHIS (CUP-AMUNT)
  11. SARA CABALLERO SERVENT (CUP-AMUNT)
  12. ROSABEL FERRER SELLAS (CUP-AMUNT)
  13. RUBÉN LÓPEZ HERNÁNDEZ (CUP-AMUNT)

Suplents

  1. AURORA FERRÉ SOLÉ (CUP-AMUNT)
  2. JOSÉ CARLOS (CHIQUI) CANTÓN RODRÍGUEZ (CUP-AMUNT)
  3. GEMMA PÉREZ VALENZUELA (CUP-AMUNT)

 

GELIDA EN COMÚ PODEM -CONFLUÈNCIA (GECP-C)

  1. RICARDO FERNANDEZ NAREJOS
  2. MIREIA FIGUERAS ELIAS
  3. ITZIAR GARCIA COPITEA
  4. JOSE MANUEL MADRID GONZALEZ
  5. JACINTO VADILLO PULIDO
  6. ANNA VADILLO GARCIA
  7. ROBERT DÍAZ TAMARIT
  8. MARIA BRUNA ALVAREZ
  9. JOSEFA PUJADO BAQUES
  10. FRANCISCO JAVIER MARTÍNEZ CUEVAS
  11. DIEGO DAVID ÁLVAREZ AVILES
  12. MONTSERRAT ELIAS GARCIA
  13. MIRIAM ESTEVE GARCIA

Suplents

  1. ASTRID COS GARCÍA

 

JUNTS PER GELIDA – COMPROMÍS MUNICIPAL (CM)

  1. ÀLEX TORRAS GONZALEZ (CM)
  2. MONTSERRAT FARRERAS GISBERT (CM)
  3. PAU TETAS NOGUERA (CM)
  4. CRISTINA GUITART PALLARÈS (CM)
  5. XAVIER CAMPS OTEGUI (CM)
  6. ERNEST LEONARDO JOSE ROCA RUIZ (CM)
  7. ESTHER RAMON ESQUENAZI (CM)
  8. JAUME RIUS DELIPERI (CM)
  9. MARIA MERCÈ ESPI MASFERRER (CM)
  10. JUDITH ROSELL ROSELL (CM)
  11. NEUS SANMARTÍ VIÑOLAS (CM)
  12. SERGI MARQUEZ VALLS (CM)
  13. NÚRIA MONTEAGUDO PLANA (CM)

Suplents

  1. JORDI ALBET FIGUERAS (CM)
  2. JOSEP MARIA ROSELL CUSÓ (CM)
  3. MARIA ISABEL NOGUERA AMBROS (CM)
  4. GEMMA GIMENEZ LUBAT (CM)
  5. FRANCESC DE GIRONELLA BERTRAN (CM)

 

Nota: En aquesta informació, les llistes dels partits estan publicades per ordre de major a menor representació a l’Ajuntament, i després les formacions noves sense representació.

Print Friendly, PDF & Email
Etiquetes:
Categoria:   Gelida, Gelida, Política