El dissabte s’inaugura el Parc Central de La Sínia de Martorell
MARTORELL
Dissabte
Jornada d’esport adaptat i inclusiu (11h al Pavelló Esportiu Municipal Can Cases)
Jornades ‘Que visquin les dones!’. ‘Fertilitat conscient i medicina integrativa’ (18h a la sala de conferències del Centre Cultura)
Festa del Barri Rosanes: jocs, pregó, sopar i ball (18h a la plaça 25 de Setembre)
Inauguració del Parc Central de La Sínia (18.30h al Parc de La Sínia)
Diumenge
9a Concentració Nacional ‘Tralla 101’ Bultaco (08h a Ca n’Oliveres)
Festa del Barri Rosanes: xocolatada, concert, vermut, botifarrada i cinema (10.30h a la plaça 25 de Setembre)
Visita comentada a l’exposició ‘CEM 50/40 arqueologia’ (12h a La Caserna)
OLESA
Dissabte
Sessió de treball: ‘L’aigua: un procomú’ (9.30h a la Comunitat Minera Olesana)
NBO Trofeu Joana Grau (17h al Pavelló Municipal de Bàsquet)
Trobada de Gegants (17h a la plaça Fèlix Figueres)
Sortida guiada al mirador del Coll de les Espases (19h a la pista d’atletisme)
Concert de Marc Amat (20h a La Passió)
Diumenge
38è Concurs de Teatre Vila d’Olesa: ‘Lapònia’ (18h a la Sala UEC)
Projecció de la pel·lícula ‘Aftersun’ (18.30h a El Casal)
ESPARREGUERA
Divendres
Festival LOLA 2022: ‘Agamèmnon’ (21h a El Teatret)
‘Ascensores y plumas’ de Robert Gobern (22h a La Passió)
Dissabte
Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)
‘Ascensores y plumas’ de Robert Gobern (22h a La Passió)
Diumenge
Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)
‘Ascensores y plumas’ de Robert Gobern (18h a La Passió)
‘Aladín y un genio tan genial’ (18.30h a La Passió)
Concert i lliurament de les Beques Lola Lizaran (19h al Patronat Parroquial)
Festival LOLA 2022: ‘Agamèmnon’ (19h a El Teatret)
ABRERA
Divendres
Festa Major de la Florida: festa infantil (18.30h a la plaça de les Escoles Velles)
Dissabte
Festa Major de la Florida: caminada de la Pista rosa a la zona de pícnic nova i sopar veïnal i ball amenitzat amb DJ (10 i 21h a la plaça de les Escoles Velles)
Diumenge
Pedalada Popular (9 al parc de Can Morral)
Concert amb Cor de Gospel i Coral Contrapunt (18h a la Sala Municipal)
Festa Major de la Florida: espectacle de màgia i FoodTruck (11 i 18.30h a la plaça de les Escoles Velles)
SANT ESTEVE
Diumenge
Ball per a tothom amb Only Anthony (18h al Casal de la Gent Gran)
COLLBATÓ
Aquest cap de setmana se celebra la Festa Major de Collbató. Tota la informació es pot consultar a través d’aquest enllaç.
CASTELLVÍ
Divendres
Inici de les classes qi gong, taitxí i gimnàstica suau (16.30h al Centre Cívic de Can Sunyer i Valladaina)
Xerrada sobre trastorns de la conducta alimentària (18.30h al saló de plens)
Inici classes de ioga (19.45h a la sala del CCR)
Assaig obert dels Vailets de Gelida (20.30h a la plaça)
Diumenge
Jugateca del Medi Ambient: cuques, bitxos i bestioles (11h al Casal)
GELIDA
Divendres
Gala de l’esport (19h al Saló d’Espectacles de la UCG)
Cicle Gaudí: Escape Room (19h a la sala d’actes del Centre Cultural)
Dissabte
Teatre: Festival Píndoles (19h a diferents indrets del municipi i lloc de concentració a la plaça de la Vila)
MASQUEFA
Dissabte
Festa del Raïm (10.45h al Casal d’Avis i 12h al carrer Escoles)
Diumenge
Concert de Paula Peso al Masquefa Sona Bé (18h a la sala polivalent de La Fàbrica Rogelio Rojo)
Fotografia: Aquest cap de setmana se celebra la Festa Major de Collbató [Aj]
Aquest lloc web utilitza cookies pròpies per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes. L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu equip, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web. configuració de cookies
ACEPTAR