Dimecres, 22 maig 2024
  • Dimecres, 22 maig 2024
La Bustia sortida natura 21 abril 2024 Torrent Gran Anda Abrera

Una caminada pel riu Llobregat, teatre, música i activitats per a joves, aquest cap de setmana

Per 10 de maig de 2024 a les 12:00 0 396 Visites

Sortides a la natura i jornades ‘Le’ts Clean Up’, bingo musical, sessió dels 80’s i 90’s, monòlegs, trobada de xapes de cava, actuacions artístiques i festes culturals

 

MARTORELL

Divendres

Lectura poètica: ‘Poesies amb gust a Montserrat’ (18.30h a la Biblioteca Francesc Pujols)

Bingo Musical (19h a La Tapa de Lucifer)

Presentació del llibre ‘Els últims secrets de Dalí’ de Josep Playà (19h a la Torre de les Hores)

Inauguració de l’exposició del Batxillerat Artístic INS Pompeu Fabra (19h a la Sala d’Exposicions de Ca n’Oliveres)

Festa 80’s i 90’s (23h a El Progrés)

Dissabte

‘Let’s Clean Up’, jornada de neteja de l’entorn natural (10h a l’aparcament del Vapor)

Dies de Jocs: Torneig de ‘Pelusas’ (17.30h a l’Espai Jove .Nord)

Monòlegs solidaris presentat per Hipofam (19.30h a l’Auditori Joan Cererols)

Diumenge

Visita comentada a l’exposició ‘De l’Oblit a la Revolta. Deesses invisibles’ (12h al Muxart. Espai d’Art i Creació Contemporanis)

 

SANT ANDREU

Dissabte

Inauguració de l’exposició ‘Vencedors i vençuts’, Setmana de la Memòria Democràtica (19.30h al Teatre Núria Espert)

Guernica – Rumbesia. Setmana de la Memòria Democràtica (20h al Teatre Núria Espert)

Diumenge

Jugatecambiental: ‘Els rapinyaires del parc’ (11.30h al parc de la Solana)

 

OLESA

Divendres

Jugar i descobrir: taller de Sant Ponç (17h al Casal Cívic i Comunitari)

Objecte del mes: ‘Sardanes’ (18.30h al Centre Cultural Cal Puigjaner)

Dissabte

‘Le’ts Clean Up Europe’ (10h al pavelló Sant Bernat)

Jocs de rol: Coop&Rol (10h a Cal Rapissa)

Taller de lettering (11.30h al Teatre El Casal)

Vigília d’Aplec (18.30h a Cal Mané)

Diumenge

44è Aplec de la Sardana (de 12.30 a 17.30h a Cal Mané)

‘El Sevilla. La vida es Rocanrol’ (18h a La Passió)

Cinema: ‘Sometimes I think about dying’ (18.30h al teatre El Casal)

 

ESPARREGUERA

Divendres

Teatre: ‘El nen es casa!’ (22h al Teatre de La Passió)

Dissabte

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

Laboratori creatiu ‘El taller de les papallones’ (11h a la Biblioteca Municipal L’Ateneu)

V Romeria (11h a la plaça de Santa Eulàlia)

Concert Beques Lola Lizaran: ‘Guitarres’ (19h a Can Pasqual)

Teatre: ‘El nen es casa!’ (22h al Teatre de La Passió)

Diumenge

XIIa Festa de la Fede (10h a l’Antic Escorxador Municipal)

Visites guiades al museu i al recinte de la Colònia Sedó (10.30h al Museu de la Colònia Sedó)

Teatre: ‘El nen es casa!’ (18h al Teatre de La Passió)

 

ABRERA

Divendres

Taller de cuina per a joves (17.30h al Casal de Joves)

Showcooking amb Oleguer Duch (10.30h al Local Encuentro)

Dissabte

Caminada pel riu Llobregat (10h a l’estació dels Ferrocarrils d’Abrera)

Exposició: ‘La vida de l’aigua’ (de 10 a 13h a l’Espai Artístic Pere Torres)

Club de Debat Juvenil (d’11 a 14h a la Biblioteca Josep Roca i Bros)

Diumenge

Ball del Casal de la Gent Gran (18h al Casal de la Gent Gran)

Crear y Compartir – Concert de Dídac Flores (12.30h al Local Encuentro)

 

SANT ESTEVE

Divendres

Sortida a l’Escape Room (16h davant del Casino)

Dissabte

Portes obertes del Club Hoquei (11h al Pavelló Poliesportiu Municipal)

Sopar i Festa Jove (20h. Sopar al Celler i festa als Jardins de l’Ajuntament)

 

COLLBATÓ

Divendres

Club de lectura d’adults (18.30h a la Biblioteca Sibil·la Durfort)

 

CASTELLVÍ

Dissabte

Excursió solidària de 4km (10h a la plaça del poble)

Presentació del conte d’Hipofam (12h a la plaça del poble)

Vermut popular amb barra i música de La 963 (13h a la plaça del poble)

Diumenge

Concert de butxaca de l’EMiD (18h a l’Escola de Música i Dansa)

 

GELIDA

Divendres

Presentacions literàries de salut: ‘Attraverso l’inferno’ (19h a la Sala d’Actes del Centre Cultural)

Dissabte

Campanya de donació de sang (de 10 a 21h a la Sala de Plens Municipal)

Rocafarra (11.30h a la plaça Vila)

Barnasants: Maria Rodés i Isabelle Laudenbach (19h a la Sala d’Actes del Centre Cultural)

Diumenge

XII Trobada de xapes de cava (8h a Can Panyella)

 

MASQUEFA

Divendres

Taller gratuït de sardanes (18h a la plaça Josep Maria Vila)

Dissabte

Festa del Roser (a partir de les 21.30h)

Diumenge

Festa del Roser (a partir de les 11h)

Fotografia: Sortida a la natura d’ANDA el 21 d’abril 2024, al Torrent Gran d’Abrera [ANDA]

Print Friendly, PDF & Email
Etiquetes: