Dilluns, 24 juny 2024
  • Dilluns, 24 juny 2024
La Bustia Ajuntament Esparreguera

Esparreguera presenta 9 candidatures a les eleccions municipals

Per 26 d'abril de 2023 a les 20:45 0 1242 Visites

Aquests són tots els partits i els candidats que es presenten a Esparreguera, publicades al Butlletí Oficial de la Província de Barcelona (BOPB) aquest dimecres

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA – CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC – CP)

  1. EDUARD RIVAS MATEO (PSC-CP)
  2. NATIVIDAD(NATI) SANCHEZ GARCIA (Independent)
  3. JUAN JURADO BRACERO (PSC-CP)
  4. DESIRÉE GÓMEZ COLL (Independent)
  5. DANIEL FARRIOLS PAULO (PSC-CP)
  6. SANDRA CHAPARRO RAMÍREZ (Independent)
  7. JOAN NÚÑEZ GALOFRÉ (PSC-CP)
  8. NÚRIA ESCOBAR LEBRÓN (Independent)
  9. SERGI ASENSIO PRIETO (PSC-CP)
  10. MARIA MAS BORRÀS (PSC-CP)
  11. JORDI BRULL ESCALANTE (PSC-CP)
  12. SARA GÓMEZ DÍAZ (PSC-CP)
  13. JUAN-FRANCISCO FERNÁNDEZ ÁLVAREZ (PSC-CP)
  14. MONTSERRAT MARTÍN CRIADO (Independent)
  15. PEDRO BERMUDO MARTÍN (PSC-CP)
  16. MARIA ASSUMPTA(MARIONA) MASFERRER FERRER (PSC-CP)
  17. ROBERTO RODRÍGUEZ QUIÑONERO (PSC-CP)
  18. PILAR HEREZA VILLANUEVA (PSC-CP)
  19. JUAN FRANCISCO(PACO) CALAMA LUIS (PSC-CP)
  20. MARIA CARIDAD(CARI) CORTÉS LISO (PSC-CP)
  21. MARIA VALLEJO GONZÁLEZ (PSC-CP)

Suplents

  1. DANIEL GARROTE VALLEJO (PSC-CP)
  2. CRISTINA MORALES MIRAS (PSC-CP)
  3. JESÚS CASTELLANO GRAFIADA (PSC-CP)
  4. MARI CARMEN IGLESIAS DE CASTRO (PSC-CP)
  5. JUAN REYES CASTILLA (PSC-CP)
  6. ANTONIA SERRANO OLMEDO (PSC-CP)
  7. JOSÉ PÉREZ MIRAS (PSC-CP)
  8. MARIA AGUSTINA(TINA) ESPAÑA GARCÍA (PSC-CP)
  9. JOAN VILANOVA BELLES (PSC-CP)
  10. MARIA DEL CARMEN(MARI) SÁEZ SERNA (PSC-CP)

 

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA – ACORD MUNICIPAL (ERC – AM)

  1. ALFONS PUCHE AMIGUES (Esquerra Republicana)
  2. MONTSERRAT VILARDOSA TOMÀS (Esquerra Republicana)
  3. ALBERT (FOKUS) CAMPILLO BOIXET (Jovent Republicà)
  4. SARAI JARQUE BASCUÑANA (Independent)
  5. JOAN CARRILLO RODRÍGUEZ (Independent)
  6. NAJIMA OUAHAB EL HOUBBANI (Independent)
  7. CARLOS PRATS MENDOZA (Independent)
  8. MERCÈ FOLQUÉ SOLÉ (Esquerra Republicana)
  9. XAVIER FAVÀ AGUD (Esquerra Republicana)
  10. ISABEL BARBER CHUECA (Independent)
  11. JORDI GUTIÉRREZ FERNÀNDEZ (Jovent Republicà)
  12. MªCARMEN(CARME) DOMENECH ABEYA (Esquerra Republicana)
  13. JAUME ESCUDÉ PASCUAL (Esquerra Republicana)
  14. SARA JANSANA MARTIN (Independent)
  15. JOSEP MORA ESCOBAR (Esquerra Republicana)
  16. EULÀLIA (LAIA) GENÉ OLIVA (Esquerra Republicana)
  17. JOSEP Mª SANGRÀ FORN (Esquerra Republicana)
  18. MONTSERRAT(MONTSE) GARCIA CASANOVAS (Independent)
  19. ESTEVE AGUIRREGABIRIA ARILLA (Esquerra Republicana)
  20. MARGARIDA FONT MARTINEZ (Independent)
  21. JORDI NAVARRO PIQUÉ (Esquerra Republicana)

Suplents

  1. PAULA BERENGUER ROTELLAR (Jovent Republicà)
  2. JOAQUIM (QUIM) DURÀ NOVELL (Independent)
  3. ANA Mª NIUBÓ ORTEGA (Independent)
  4. FRANCESC XAVIER (XAVI) SÀNCHEZ CLIMENT (Esquerra Republicana)
  5. ESTER MARTINEZ PUERTO (Independent)
  6. MARCEL ESCUDÉ PASCUAL (Esquerra Republicana)

 

ESPARREGUERA EN COMÚ PODEM – CONFLUÈNCIA (EECP – C)

  1. JOSÉ MANUEL (EMMANUEL) ORTÍ LÓPEZ
  2. GLORIA GONZALEZ MARTÍNEZ
  3. JUAN SÁNCHEZ GARCÍA
  4. MANUEL SÁNCHEZ GAGO
  5. HAIFAA ABDESSAMAD DAOUA
  6. VANESSA MORENO GONZÁLEZ
  7. INOCENCIO RODRÍGEZ PÉREZ
  8. MARIA CARMEN LÓPEZ TOMÁS
  9. RAFAEL SORIANO DA SILVA
  10. NÚRIA LOZANO VIDAL
  11. MARC SOLA I BEL
  12. ROSA RUÍZ LÓPEZ
  13. JUAN CARLOS DE LA CRUZ SALGADO
  14. DIANA MIHAELA OSADCI MUNTIU
  15. AURORA GARCÍA LAVÍN
  16. PABLO CAMPOS PRIETO
  17. CARMEN BEL VILALTA
  18. ANTONIO MARIA FERRE HERNÁNDEZ
  19. OLÍMPIA SÁNCHEZ GARCÍA
  20. ELIOT SÁNCHEZ RUÍZ
  21. IGNACIO (IÑAKI) ANDRÉS GARRALAGA

Suplents

  1. CRISTOBAL RUBIA LOZANO

 

CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR – ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUP-AMUNT)

  1. MIGUEL ANGEL GUIRAL FAURE (CUP-AMUNT)
  2. MÓNICA MARTÍNEZ RILLO (CUP-AMUNT)
  3. MIQUEL ALTADILL ROVIRA (CUP-AMUNT)
  4. NEUS MONTANER SÀNCHEZ (CUP-AMUNT)
  5. LLUÍS CHIVA AMATLLER (CUP-AMUNT)
  6. ERICA SUBIRANAS MUÑOZ (CUP-AMUNT)
  7. GUILLEM LUNA GARCÍA (CUP-AMUNT)
  8. ANNA ESPÍN MARTÍNEZ (CUP-AMUNT)
  9. DAVID PUENTE BONILLA (CUP-AMUNT)
  10. LAIA MAS MIRAS (CUP-AMUNT)
  11. GERARD MARTÍNEZ BARTOLOMÉ (CUP-AMUNT)
  12. MERCÈ CUESTA FERNÀNDEZ (CUP-AMUNT)
  13. JOAN TEJEDOR BALTASAR (CUP-AMUNT)
  14. HELENA BARRACHINA SUMELL (CUP-AMUNT)
  15. ANTONI BOLAÑO FONTS (CUP-AMUNT)
  16. CRISTINA ORTUÑO ESCRIU (CUP-AMUNT)
  17. ORIOL MARTÍNEZ TREPAT (CUP-AMUNT)
  18. RAQUEL JORBA CUSCÓ (CUP-AMUNT)
  19. SERGI BONO MORRAL (CUP-AMUNT)
  20. TOMÀS VALLDEPERAS CASTILLÓN (CUP-AMUNT)
  21. RAQUEL MONTOYA CAMPOS (CUP-AMUNT)

Suplents

  1. JOAN SÁNCHEZ COROMINAS (CUP-AMUNT)
  2. LAURA MAS BORRÀS (CUP-AMUNT)
  3. POL SÁNCHEZ PÉREZ (CUP-AMUNT)
  4. AINA PÉREZ RIGAU (CUP-AMUNT)
  5. JOSEP MARIA BALLARÍN CUADRA (CUP-AMUNT)
  6. ANNA CASTELLS APARICI (CUP-AMUNT)
  7. JOAN RIUS BOU (CUP-AMUNT)
  8. MANUELA ALBA MENGUIANO (CUP-AMUNT)
  9. MONTSERRAT PÉREZ PLA (CUP-AMUNT)

 

ESPARREGUERA 2031/JUNTS – COMPROMÍS MUNICIPAL (CM)

  1. ANDRES LABELLA IGLESIAS (CM)
  2. NEUS ROCA FEIXAS (CM)
  3. PABLO CHAMORRO LORENZO (CM)
  4. CARME VALLVERDÚ FISAS (Independent)
  5. FRANCESC VISA TRUJILLO (Independent)
  6. MOUSSA NASSIRI BOUKHARTA (Independent)
  7. MANEL ROCA QUERALT (CM)
  8. FELI NOGUERO SANCHEZ (CM)
  9. MARIA TERESA REYNES MONTORIOL (CM)
  10. PERE DURA NOVELL (CM)
  11. JOSEPHINE CALPE (Independent)
  12. JOAQUIM CUSCÓ TORTAJADA (Independent)
  13. JORDI FORT BASELGA (CM)
  14. MARIA JOSEFA ALABARCE CALDERON (Independent)
  15. ESTEVE VALLS CODINA (CM)
  16. SUSANA FORTES SAENZ (Independent)
  17. MANEL MIRÓ OLLER (CM)
  18. JULI MURILLO JOSÉ (CM)
  19. ISABEL FERNÁNDEZ LALIGA (CM)
  20. SILVIA CASTILLO LOIS (Independent)
  21. JORDI POU PANYELLA (CM)

Suplents

  1. JOAN PEREZ RIUS (CM)

 

JUNTS PER ESPARREGUERA – ARA PACTE LOCAL (JpE- ARA PL)

  1. JORDI MESTRES I ROSÀS
  2. JORDI MORALES GARCIA
  3. CLARA VALLDEPERAS PEREZ-MUELAS
  4. LUIS JAVIER CONDE RODRÍGUEZ
  5. ASUNCIÓN (MARIA) JORBA MARRO
  6. XAVIER CASTELLS MANYÀ
  7. ELVIRA OLLÉ PASTOR
  8. XAVIER CEBALLOS CANALS
  9. MAYTE GOMEZ MARTINEZ
  10. FRANCESC ROPERO LATORRE
  11. JÚLIA JARABA ABENOZA
  12. MIQUEL REIFS LEDESMA
  13. MARIA ROSA CASANOVAS NAVARRO
  14. JOSEP FARRÉ POLO
  15. PATRICIA CAMIÑO MARTINEZ
  16. FÉLIX PONS CANALS
  17. MARIA MONTERDE COMILLAS
  18. RICARD FORN VILLARROYA
  19. ANNA VIDAL GALCERAN
  20. JOSÉ MARIO GARCÍA SÁNCHEZ
  21. ENRIC GILI BAS

 

VOX (VOX)

  1. FRANCISCO AGUILAR ALOT
  2. LOURDES GONZÁLEZ PIRIS
  3. MARTA AGUILAR ZAMBRANO
  4. MARÍA CRUZ GIL CARRILLO
  5. JOSÉ ORUS GARCÍA
  6. VICENTE BLAY ROSAS
  7. ZINDA SAYIRA MENDOZA POLONIO
  8. RAFAEL DÍAZ RABASCO
  9. SARAY COLL GONZÁLEZ
  10. JORGE CARMONA PEDROSA
  11. ANTONIA ZAMBRANO BUSTO
  12. JUAN RUBIO SÁNCHEZ
  13. RUBÉN CANOS ZAMORA
  14. PETROLA ZAMBRANO BUSTO
  15. RAFAEL MORENO MORENO
  16. TEODORA AGUILAR ZAMBRANO
  17. CLARA PIRIS FERRERA
  18. JOSÉ ANTONIO PÉREZ BUJALANCE
  19. FEDERICO MÉNDEZ FERNÁNDEZ
  20. RICARDO PELLISER BOZA
  21. ANTONIO MELERO PÉREZ

Suplents

  1. MIGUEL GARCÍA VARÓ

 

PARTIDO POPULAR/PARTIT POPULAR (PP)

  1. ADOLFO SANCHA GOMEZ
  2. JUAN GONZALEZ ASIS
  3. LUIS JAVIER OSORIO PEREZ
  4. BEGOÑA MOREIRA GARCIA
  5. CANDIDA BUESA GOZALO
  6. GABRIEL RAMON DELGADO HERNANDEZ
  7. JOSE MARIA HERRERA HERNANDEZ
  8. FRANCISCA GARCIA AGUILERA
  9. FILOMENA GARCIA ALVAREZ
  10. CONSUELO VIDAL GUTIERREZ
  11. HASSAN MOHAMED MOHAND
  12. JUAN LOPEZ MUÑOZ
  13. MANUEL LUIS RODRIGUEZ SIMONS
  14. ANTONIA TITOS RUBIO
  15. MARIA ELSA JIMENEZ CASTELLANOS
  16. ROBERTO LEGAZ POIGNON
  17. FRANCISCA CASTELLANOS ALCAÑIZ
  18. GEMA VELASCO ESCRIBANO
  19. INMACULADA CONCEPCION MORENO DE FRUTOS
  20. MIGUEL ORTIZ MÁRMOL
  21. RUBEN ALEJANDRO MOSCOSO CABELLO

 

TERCERA EDAD EN ACCIÓN (3e)

  1. MARCOS GONZALEZ BERDEJO
  2. CARMEN BERMUDEZ REDONDO
  3. ANTONIO CAÑIZARES MARTINEZ
  4. MANUELA LATORRE LOPEZ
  5. JUAN MARCOS VAZQUEZ
  6. ADRIANA REGINA ANTEZANA FERNANDEZ
  7. LORENZO JIMENEZ TORT
  8. ELISABET GALLEGO HERNANDEZ
  9. PEDRO ANTONIO GARCIA TOVAR
  10. MONTSE GUZMAN DOMINGUEZ
  11. ALEJANDRO ASENCIO ESTEVE
  12. MARIA PUIG RODRIGO
  13. JOSE MANUEL GASCON MONTESINOS
  14. LUCIA RUIZ DOMINGUEZ
  15. MANUEL JULIO MARTINEZ
  16. ROSA BOLADERAS PETIT
  17. CARLOS SUBIÑAS HORTIGÜELA
  18. ELENA MANZANARES ROCAMAR
  19. JOSE SENS GARCIA
  20. SANDRA ASENCIO ESTEVE
  21. JORGE LLANSÓ PEREZ

Suplentes

  1. SILVIA NUÑEZ MARCOS
  2. JOSE MARIA MARTINEZ ALCALÁ
  3. CARMEN GARCIA EXPÓSITO

 

Nota: En aquesta informació, les llistes dels partits estan publicades per ordre de major a menor representació a l’Ajuntament, i després les formacions noves sense representació.

Print Friendly, PDF & Email
Etiquetes: